Zdarza się tak, że kiedy przychodzi czas, w którym należy wymienić separator, firmy nakazują przesłać zużyty egzemplarz zwykłym kurierem, informując o dostarczeniu nowego sprzętu w niedalekiej przyszłości. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem. Separator powinien zostać wysłany specjalnym kurierem, który pochodzi z firmy, dostarczającej sprzęt i posiada odpowiednie do tego kwalifikacje związane z uprawnieniami do przewozu niebezpiecznych materiałów.

Przede wszystkim – uprawnienia!

Bardzo ważne! Lekarze nie mogą utylizować separatorów na własną rękę. Należy korzystać ze specjalnych firm utylizacyjnych. Każdy zakład posiada jednak odrębny system wymiany, dlatego zalecane jest, aby korzystać z możliwości wymiany urządzenia w firmie, w której również został zakupiony separator. Niweluje to wiele niedomówień związanych z procedurą wymiany i transportem urządzenia.

Rtęć – to nie żarty

Metaliczna rtęć, stanowiąca jeden ze składników wypełnienia jest przez bakterie obecne w wodzie przekształcana w metylortęć – toksyczny związek chemiczny, który ulega akumulacji w organizmach ryb, szczególnie tych chętnie przez nas jadanych, jak np. tuńczyk. Kiedy rtęć dostanie się do ludzkiego organizmu, dociera do mózgu, gdzie może prowadzić do rozwoju zaburzeń umysłowych. Niebezpieczeństwo to szczególnie dotyka dzieci, których mózgi są w fazie rozwoju.
Okazuje się bowiem, że Polska w badaniach statystycznych jest niechlubnym liderem wśród państw UE w ilości wytwarzania przez gabinety stomatologiczne odpadów zawierających rtęć. Dlatego też zgodnie z nowymi standardami UE, firmy zajmujące się odbieraniem odpadów powinny posiadać odpowiednie do tego uprawnienia. Jest to również sprawdzane przez sanepid w czasie kontroli.

Usługa Silver

Silver Service to kompleksowe rozwiązanie do recyklingu amalgamatów. Usługa łączy recykling odpadów amalgamowanych z obsługą wysokiej jakości.
Po zdecydowanie się na usługę, otrzymasz od nas pudełko ze wszystkim, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się resztą. W zależności od zużycia, pojemnik będzie wymieniany raz lub dwa razy w roku. Dbamy o czas zamiany i organizujemy bezpieczny i bezproblemowy zbiór. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś aby dowiedzieć się więcej!

Specjalistyczny sprzęt

Firma LIDREX posiada specjalistyczny samochód do przewożenia materiałów skażonych. Jak również nasi przewoźnicy posiadają specjalne certyfikaty i zezwolenia na przewóz materiałów niebezpiecznych. Dzień przed przyjazdem pracownika zostaniesz poinformowany za pomocą SMSa o planowanej wizycie.

Zapraszamy do współpracy!