Profesjonalny montaż separatora amalgamatu

 

Nasz system separatorów amalgamatu jest uniwersalny, co oznacza, że bez znaczenia jest marka i model posiadanego przez Ciebie unitu stomatologicznego..

Oferowany przez nas serwis montażowy zajmuje się instalacją separatorów amalgamatu i dopasowaniem do posiadanego systemu/unitów, nie powodując jednocześnie nieodwracalnych zniszczeń Twojego sprzętu.

Korzystając z usług oferujących montaż, upewnij się, że zostanie oferta łączy również możliwość wystawienia certyfikatu.

Żywotność separatora amalgamatu

 

separator-amalgamatu-instalacjaŻywotność separatora uzależniona jest od ilości amalgamatu, który jest on w stanie przefiltrować.

Przykładowo oznacza to, że jeżeli twój gabinetu przyjmuje niewielu pacjentów i rzadko zdarza ci się wymieniać amalgamat, to żywotność twojego separatora będzie dłuższa. Jeśli natomiast na jednym unicie pracuje więcej niż jeden lekarz, a także w gabinecie przyjmowana jest większa ilość pacjentów, to czas użytkowania separatora ulegnie skróceniu.

Na rynku nie istnieją separatory, które mogłyby posiadać wytrzymałość czasową, np. 12 miesięcy. Przydatność wszystkich urządzeń zależy jedynie od zapotrzebowania na filtrowanie.

Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za utylizację i recykling, którą wykonujemy, a także za sprzęt, który  dostarczamy, dlatego nasza firma wystawia stosowny certyfikat. Jest on niezbędny w razie kontroli i poświadcza poprawność zastosowania się do obowiązujących przepisów. Dzięki powyższemu dokumentowi dostajesz gwarancję bezpieczeństwa, że sprzęt, który posiadasz jest w pełni zgodny z obowiązującymi standardami UE.

 

Co zrobić, kiedy separator straci swoje właściwości filtrujące?

 

uchwyt do separatoraZapchany separator można poznać po tym, jak woda zaczyna wolniej spływać w spłuczce. Można wtedy zauważyć, że unit słabiej ssie. W takiej sytuacji konieczny będzie serwis separatora amalgamatu.

Zaleca się zakup dodatkowego pojemnika, którego używa się w momencie, w którym separator się zapełni. Po zapełnieniu urządzenia, wystarczy zadzwonić do naszego operatora, który dostarczy nowy pojemnik. W takim wypadku zostanie również przedłużony certyfikat na okres 12 miesięcy, a następnie spisany protokół odbioru separatora.

uchwyt montażowy separatoraWażne! Lekarze nie mogę utylizować separatorów na własną rękę. Należy korzystać ze specjalnych firm utylizacyjnych. Każdy zakład posiada jednak odrębny system wymiany, dlatego zalecane jest, aby korzystać z możliwości wymiany urządzenia w firmie, w której również został zakupiony separator.

Przestrzegamy również przed przesyłaniem zużytych separatorów kurierem. Jest to niezgodne z prawem i karalne. Niestety niektórzy dostawcy proponują takie rozwiązanie.

Nasza firma posiada specjalistyczny samochód do przewożenia materiałów skażonych. Jak również nasi przewoźnicy posiadają specjalne certyfikaty i zezwolenia na przewóz materiałów niebezpiecznych. Dzień przed przyjazdem pracownika zostaniesz poinformowany za pomocą SMSa o planowanej wizycie.

 

Testy i badania naszych separatorów

 

Przed wprowadzeniem oferowanych separatorów do sprzedaży, poprosiliśmy wybrane gabinety o przetestowanie urządzeń, aby móc zweryfikować poprawność ich działania.

Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że jeden separator wystarcza na okres od 3 do 5 miesięcy.

Średni miesięczny koszt użytkowanie separacji amalgamatu wynosi od 120 do 245 PLN.

W porównaniu z innymi urządzeniami tego typu dostępnymi na rynku, średni miesięczny koszt utrzymania separatora wynosi ok. 1200 PLN, dodając do tego jednorazowy koszt zakupu, który sięga nawet do 15 000 PLN.

 

Niezależny filtr separacyjny

 

Niezależny flirt pozwala uniknąć kontaktu z rtęcią podczas wymiany filtra. Eliminuje także potrzebę kosztownego systemu filtrowania zbiorczego. Elastyczna konstrukcja ułatwia dopasowanie do trudnych aplikacji. Może być montowany poziomo lub pionowo. Mała przestrzeń pozwala również na zaoszczędzenie miejsca (wymagane tylko 25,5 cm x 10,2 cm).

 

skuteczny-separator-amalgamatu

 

 

LIDREX – skuteczność w jakości i w cenie

 

LIDREX to globalnie działająca firma z siedzibą w Polsce, która specjalizuje się w profesjonalnym i zgodnym z przepisami utylizacji, recyklingiem odpadów dentystycznych. Od ponad 30 lat wspieramy stomatologów w praktycznych rozwiązaniach, od niezawodnego zarządzania usuwaniem odpadów po separację amalgamatów.

LIDREX jest oficjalnie upoważniony do zbierania i transportu odpadów dentystycznych nawet poza granicami kraju.

Sprawdź cenę naszego separatora amalgamatu i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić!