Na rynku dostępnych jest wiele separatorów amalgamatu w różnych cenach. Firmy sprzedające takie urządzenia oferują również różnego rodzaju udogodnienia, jak serwis czy utylizację. Jak wybrać najlepszy separator amalgamatu na rynku, oferujący optymalną cenę i świetną jakość usługi? Zapraszamy do zapoznania się z naszym porównaniem różnych, dostępnych urządzeń.

Poniżej porównamy ceny utrzymania separatorów dostępnych na rynku i sprawdzimy, który z nich będzie najlepszym wyborem. Opiszemy też w skrócie najważniejsze cechy każdego z nich.

Separator Metasys

Ceny separatora amalgamatu marki Metasys zależne są od funkcji jaką sprzęt powinien spełniać. Podstawowe wersja urządzenia będzie kosztować w granicach 3300 PLN. Jej wydajność wystarczy jedynie na od jednego do trzech stanowisk. Nieco bardziej rozbudowana wersja, posiadająca również funkcje ssania mokrego będzie kosztować około 5900 PLN, wystarcza jedynie już na podłączenia od trzech do pięciu stanowisk.
Przechodząc do separatorów mających funkcję ssania suchego: Multi system typ 1 kosztuje jednorazowo 9400 PLN, natomiast wersja wolnostojąca tego modelu już 600 PLN więcej. Wersja najbardziej kosztowna, ale za to najlepszej jakości będzie kosztować aż 12 000 PLN.

Należy pamiętać, że są to jedynie jednorazowe koszty zakupu urządzenia. Aby utrzymać separator tego typu potrzebne będzie zainwestowanie jeszcze w montaż urządzenia, transport czy coroczną wymianę pojemnika, która również musi się odbywać za pomocą serwisu firmy, jak również wszelkie niedogodności związane z usterkami.

Cattani

W wypadku separatorów amalgamatu dostępnych od marki Cattani, ceny są nieco mniejsze, ale nieznacznie. Kupując ssak wydajnościowy jedynie do jednego stanowiska zapłacimy nieco powyżej 7000 PLN. Natomiast inwestując w model Turbo Smart, który jest w stanie działać na raz przy 4-5 stanowiskach, poniesiemy koszt w wysokości 14 000 PLN.

Dodatkowo Cattani daje możliwość domontowania separatora do działającego już urządzenia w kwocie 3000 PLN, która jest opłatą dodatkową. No cóż, w takiej kwocie możemy mieć tak naprawdę nowe urządzenie.

Dürr Dental

Decydując się na separator amalgamatu marki Dürr Dental, musimy mieć na uwadze, że jedyne, co uda nam się dostać w kwocie 2000 – 3800 PLN, to będzie obudowa na urządzenie tego rodzaju. Podstawowy model urządzenia, zawierający dodatkowo samooczyszczającą się wirówkę amalgamatu, będzie kosztował w okolicach 6020 PLN. Nieco lepszy model, posiadający również zawór z wyborem unitu, jak również zawór płuczący, znajdziemy w kwocie nieco prawie 11 000PLN.

Koszty utrzymania separatora

Wiele z dostępnych na rynku separatorów jest produkowanych w USA, gdzie obowiązują inne przepisy i różne przekroje rur, co wymaga dużych ingerencji w posiadany unit, a także obowiązek zakupu nowych przewodów i utratę gwarancji.

Kupując separator od innego dystrybutora, uważaj, by podczas instalowania była możliwość jego dostosowania do twojego unitu. Koszt takiej instalacji może wynieść nawet 3000 PLN, jak ma to miejsce w przypadku separatorów firmy Cattani!

Często dystrybutorzy muszą dostosować obecny unit. Dodatkowo wymagają zakupu nowej pompy (koszt w granicach 5000 PLN) lub zaworów spłuczkowych w unicie (koszt około 2000 PLN). W sumie daje nam to koszt w granicach 10 000 PLN, dodając zakup separatora amalgamatu.

Koszt jest dość wysoki, zważywszy na to, że separator amalgamatu musi być sukcesywnie i systematycznie wymieniany czy czyszczony, także samo jego utrzymanie również kosztuje, co oznacza, że koszty wzrastają i nie należy do nich jedynie jednorazowy zakup urządzenia oraz jego elementów.

Lidrex – numer jeden na rynku separatorów amalgamatu

Przed wprowadzeniem oferowanych separatorów do sprzedaży, poprosiliśmy wybrane gabinety o przetestowanie urządzeń, aby móc zweryfikować poprawność ich działania.
Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że jeden separator wystarcza na okres od 3 do 5 miesięcy.

Średni miesięczny koszt użytkowanie separacji amalgamatu wynosi od 120 do 245 PLN.
W porównaniu z innymi urządzeniami tego typu dostępnymi na rynku, średni miesięczny koszt utrzymania separatora wynosi ok. 1200 PLN, dodając do tego jednorazowy koszt zakupu, który sięga nawet do 15 000 PLN.

Separator Amalgamatu LIDREX jest natomiast uniwersalny, co oznacza, że można go zamontować z każdą pompą i w każdym unicie. Dodatkowo jest niedrogi w zakupie, jak i w utrzymaniu.

Różne warianty separatorów Lidrex dostępne są w naszym sklepie online – zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.