Na rynku istnieje wiele firm, które oferuję sprzedaż separatorów amalgamatu w kwocie 3000 zł. Zastrzegają się również, że żywotność takiego separatora wynosi 12 miesięcy. Z punktu widzenia technicznego nie jest to jednak możliwe. Wiąże się to przede wszystkim z niemożliwością ustalenia stałego czasu wymiany separatora, ponieważ jest ona różna i zależna od czasu użytkowania.

Wady takiego rozwiązania

Wiele z dostępnych na rynku separatorów jest produkowanych w USA, gdzie obowiązują inne przepisy i różne przekroje rur, co wymaga dużych ingerencji w posiadany unit, a także obowiązek zakupu nowych przewodów i utratę gwarancji.

Kupując separator od innego dystrybutora, uważaj, by podczas instalowania była możliwość jego dostosowania do twojego unitu. Koszt takiej instalacji może wynieść nawet 3000 PLN.

Separator Amalgamatu LIDREX jest natomiast uniwersalny, co oznacza, że można go zamontować z każdą pompą i w każdym unicie. Dodatkowo jest niedrogi w zakupie, jak i w utrzymaniu.

Żywotność separatora amalgamatu

Żywotność separatora uzależniona jest od ilości amalgamatu, który jest on w stanie przefiltrować.

Przykładowo oznacza to, że jeżeli twój gabinetu przyjmuje niewiele pacjentów i rzadko zdarza ci się wymieniać amalgamat, to żywotność twojego separatora będzie dłuższa. Jeśli natomiast na jednym unicie pracuje więcej niż jeden lekarz, a także w gabinecie przyjmowana jest większa ilość pacjentów, to czas użytkowania separatora ulegnie skróceniu.

Na rynku nie istnieją separatory, które mogłyby posiadać wytrzymałość czasową, np. 12 miesięcy. Przydatność wszystkich urządzeń zależy jedynie od zapotrzebowania na filtrowanie. Dlatego nie jest możliwe, aby separatory sprzedawane za 3 000 zł były w stanie zagwarantować żywotność 12 miesięcy, ponieważ żadne z tego typu urządzeń nie jest w stanie zagwarantować stabilnej ilości czasu potrzebnego, po którym należy wymienić sprzęt.

Wymiana separatora i koszt jego miesięcznego utrzymania

Istnieje możliwość wymiany separatora w okresie 12 miesięcy od jego założenia.
Czas ten wynika ze sposobu rozkładania się rtęci, dlatego co rok należy wymienić wkład. Koszt miesięcznego utrzymania separatora wynosi od 120 do 240 zł. Biorąc pod uwagę najniższą z kwot, w skali roku koszt utrzymania wyniesie ok. 1440 zł, jedynie wliczając w to koszty eksploatacji sprzętu.

Prowadzi to do prostego wniosku, że nie ma możliwości, aby separator amalgamatu zakupiony w kwocie 3 000 zł był w stanie funkcjonować przez rok, ponieważ połowa kosztu związana z zakupem i tak będzie musiała zostać pokryta jako koszt utrzymania urządzenia.

Nie daj się zatem nabrać i wybierz profesjonalistów w sprzedaży oraz dystrybucji separatorów amalgamatu, którzy oferują kompleksowe usługi, a także konkurencyjne ceny na rynku. Skontaktuj się z nami!