Wsparcie w nauce

Nowa Era podręczniki to wsparcie edukacyjna dla nauczycieli oraz dla uczniów. Tak, dla obu grup. Dlaczego? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Jeżeli chodzi o nauczycieli, to pedagog będzie wiedział w jakiej kolejności ma przerabiać materiał i jakie zagadnienia są dedykowane dla poszczególnych kategorii wiekowych. Nauczyciel od poszczególnych przedmiotów nie musi opracowywać planu pracy, ponieważ całość na ogół już ułożona jest w odpowiedni sposób w książce. Dla ucznia każdy podręcznik to źródło wiedzy. Z nim nie tylko pracuje się na lekcji, ale również w domu, przy odrabianiu zadań, czy tez przy pracy nad dodatkowymi projektami. Nic więc dziwnego, że pomimo, iż mamy dostęp do ogromnej wiedzy online, podręczniki w formie tradycyjnej zawsze będą wszystkim potrzebne. Dzięki nim wiele rzeczy można znaleźć szybciej i łatwiej – wbrew powszechnie panującej opinii.

“Dziś i jutro”

Wiedza o społeczeństwie lub w skrócie WOS, to przedmiot, który jest obowiązkowy w szkole podstawowej. Potrzebna jest do niego odpowiednia książka, dzięki czemu poznawanie poszczególnych zagadnień będzie dla wszystkich łatwiejsze. Warto zainteresować uczniów zagadnieniami społecznymi, dzięki czemu będą oni bardziej świadomymi obywatelami, którzy nie dadzą się nikomu oszukać. W jakim kraju mieszkamy? Jaki jest nasz ustój polityczny? Kto w naszym kraju sprawuje władzę? Po co nam Sejm i Senat? Dzisiaj gdyby takie pytanie zadać osobom dorosłym, to całkiem możliwe, że można by nie uzyskać prawidłowej odpowiedzi. Dzieci niech będą pewni swego, dzięki czemu podejmowanie pewnych decyzji w przyszłości będzie dla nich o wiele łatwiejsze.

“Planeta Nowa”

Z przyrody do geografii – czas na potyczki z geografią w klasie piątej. Niektórzy uczniowie są zdziwieni taką zmianą tematów, ale czas na to, aby bliżej przyjrzeć się takim zagadnieniom jak mapy. Jak są one zbudowane? Ile mamy rodzai map? Co one dokładnie przedstawiają? Oprócz tego w książce znaleźć można takie zagadnienia, które odnoszą się do krajobrazów Polski, świata. Autorzy bardzo dużą uwagę przyłożyli do tego, aby przygotować skrzętnie przygotowane zdjęcia i grafiki, które w lepszy sposób prezentują odpowiednie zagadnienia geograficzne. W środku znaleźć można wiele fantastycznych ciekawostek, które na pewno pozwolą na rozbudzenie ciekawości u uczniów, którzy być może planują w przyszłości zostać znanymi podróżnikami. To bardzo dobry podręcznik, który zbiera pozytywne opinie od uczniów, jak również od ich rodziców i nauczycieli.

Rodzina zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com